Tekstil Tabanlı Duvar Kağıdı Nedir?

Tekstil tabanlı duvar kağıdı aşınmaya ve yırtılmaya daha dirençli olan, yoğun trafik malzemedir. Osnaburg bez ve ya elyaf zemin üzerine vinil kaplama ile üretilen duvar kaplamaları, zamana meydan okumaktadır. Ev tipi kağıt tabanlı duvar kağıtlarına göre tekstil tabanlı duvar kağıdının su dayanımı daha yüksek ve yırtılmaya direnci daha yüksektir. Tekstil tabanlı vinil duvar kağıtları genel olarak 135 cm enindedir ve uygulama esnasında ciddi avantajlar sağlamaktadır.

Yoğun trafik alanlarda duvarlar sürekli darbeye maruz kalır. Boya bir dekorasyon aracı iken darbeye ve çarpmaya karşı her zaman yeterli dayanımı göstermez. Vinil duvar kaplamaları bu hususta daha fazla efektif olacaktır.

Tekstil tabanlı duvar kağıtları yıkanabilir, su geçirmez, silinebilirdir. Anti bakteriyel bir malzeme olması sayesinde Üzerinde küf ve mantar gibi mikrobiyolojik organizmaların çoğalmasını engeller.Kolayca temizlenebilir, mikrop & bakteri yayılımını minimuma indirger. Ayni zamanda alev almaz özelliği Otel,Hastane,Konut vb. projelerde iç güvenlik önlemlerini arttırır ve bu alanlar için en uygun malzemedir

Tekstil Tabanlı Duvar Kağıdı Kazandırır

İlk bakışta, tekstil tabanlı duvar kağıdı boyaya kıyasla pahalı görünebilir. Fakat, ticari alanlar ve yoğun trafik alanlarda, vinil duvar kağıtları görselliğini daha uzun süre korur ve uzun vadede daha kazançlıdır.

Projeler için ürün secimi yaparken ürünün, kullanım alanının gerektirdiği fiziksel ve performans özelliklere sahip olduğundan emin olmalısınız. Güç tutuşurluk özelliği, darbe dayanımı ve anti bakteriyel özellikler önemli detaylardır. Vinil duvar kağıdı hususunda bu özellikleri detaylıca tanımak, uygun ve güvenli bir şartname hazırlamanızı sağlayacaktır. Projelerde o ürüne ait dokümantasyonu tedarikçiden mutlaka istemelisiniz.

Bunlara Örnek ;

Alev Almaz

TSEN 13501-1:2007:

Anti-Bakteriyel

ISO EN 846

Teknik Özelliklerimiz için Tıklayınız.

Hangi Tip tekstil tabanlı duvar kağıdı ?

Duvar Kağıdı Seçerken Aşağıdaki Detayları Dikkate Alınız :

  • İnsan trafiğin yoğun olduğu alanlarda tekstil tabanlı duvar kağıdı tercih edilmelidir ve insan trafiğin daha az olduğu alanlarda kağıt elyaf tabanlı vinil duvar kağıtlarını kullanabilirsiniz.
  • Islak hacimli yerlerde (Banyo, mutfak) mutlaka tekstil tabanlı duvar kağıdı kullanılmalıdır.

Neden Edo-tex tekstil tabanlı duvar kağıdı ?

Tekstil tabanlı duvar kağıtları önceki süreçte Türkiye’de üretilmemekteydi, bu yüzden maliyeti ve tedarik sürecinden dolayı tercih edilebilirliği olması gerektiği yerden daha gerideydi. Yaptığımız yatırım ile kullanım oranını ve ihracat rakamlarını hakkettiği yere ulaştırmayı hedefliyoruz.

Ar-Ge ekibimiz kolektif tecrübeye sahiptir. İstenilen renk ve matlıktaki üretimler fabrikamızda son derece modern baskı sistemleri ile sağlanmaktadır. Ülkemizde tekstil tabanlı duvar kağıdı üreten bu tesisin bulunması birçok avantajı beraberinde getirmektedir, Ayni yerde üretim ve tasarımı sağlayabilmek, mimarlara özgürlük sağlamaktadır.

Renk seçiminden sonra mevcut dokular ile denemeler yaparak Ar-Ge ekibimiz müşterilerimizin istedikleri tarza en yakın tekstil tabanlı duvar kağıdı numunelerini kendilerine onay için sunmaktadır. Aynı zamanda güçlü stok ve kısa termin sayesinde projeler en hızlı surede tamamlanabilmektedir

Tüm projelerde olduğu gibi, müşteri gereksinimlerine uygun, gerekli tüm sertifika ve üretim yetisine sahip tedarikçi ile çalışmak, tecrübe ve bilgi sahibi uygulama ekipleriyle çalışmak yıllar geçse de gurur duyacağınız projelere sahip olmanızı sağlayacaktır.

“Projeniz güzel, zarif ve duvar kağıdınız birinci sınıf olacak! Edo-tex duvar kağıtlarıyla mükemmel iç tasarıma sahip olabilirsiniz.”

EDOFLEKS A.Ş

Edo-tex Duvar Kağıtları