Ofislerde duvar kağıdı kullanımı

Son dönemlerde işlevsel ofis tasarımları, bölünmemiş açık alanlarda birçok kişinin bir arada çalışmasına yol açmıştır. Günümüz koşullarında, pandemi dolayısı ile sağlıklı ve hijyenik mekan tasarımları gündemdedir. Ofislerde hijyeni artıracak ofis duvar kağıdı gibi yapı malzemelerinin tercih edilmesi ön plana çıkarmaktadır.

Küçük işyerlerinden binlerce kişinin bir arada bulunduğu plazalara kadar çalışma ortamlar farklı yüzölçümlerine sahip duvarlarla çevrilidir. Küçük ya da  büyük yüzölçümündeki yüzeylerde yer alacak ürünler için doğru malzeme seçimi çok önemlidir. Çünkü, bu ürünler çalışanların sağlıklarını koruma konusunda mekanlara katkıda bulunmaktadır.

Tekstil tabanlı duvar kağıtları, anti-bakteriyel duvar kağıtlarıdır.  Yüzeyleri mikrop barındırmaz,  kir ve toz tutmama özelliğine sahiptir. Özellikle insan trafiğinin yoğun olduğu çalışma alanlarında mekanların hijyen seviyesini korur, sağlıklı mekanlar oluşturur.  Tekstil duvar kağıtları, aynı zamanda alev almazlık özelliğine sahiptir. Bu özelliği sayesinde uydulandığı alanların  ekstra güvenli olmasını sağlar. Bu nedenle projelerde, yangın riskine karşı alınacak önlemler arasında görülmektedir.

Sağlıklı ve güvenilir mekan oluşumuna katkıda bulunan Edo-tex ürünleri, geniş renk, desen ve modelleri ile ofis projelerinize kalite ve şıklık katar. Ofis projelerinde duvar kağıdı kullanımı ile markanızı güçlendirebilirsiniz. İşte çalışma alanlarınızda tekstil tabanlı duvar kağıdı kullanarak sağlayacağınız avantajlardan bazıları!

Ofis tasarımlarında duvar kağıtları çalışanların üretkenliğini arttırır

ABD’de yer alan Minnesota Üniversitesi’nde yapılan araştırmalara göre, çalışma ortamları, çalışanların ruh halini doğrudan etkilemektedir. Ofis tasarımlarında kullanılan malzemelerden tercih edilen renk paletlerine kadar birçok parametrenin çalışanların üzerinde psikolojik olarak etkisi olduğu kanıtlanmıştır. Özgün, keyifli ve ferah iç mekan tasarımlarına sahip ofislerde çalışan kişilerin diğerler mekanlarda çalışanlara oranla çok daha mutlu olduğu görülmektedir. Bu kişilerin ayrıca, etkili biçimde çalışarak daha verimli oldukları ortaya çıkarılmıştır.

Mutlu çalışanların %12 daha fazla üretken olduğu verilerle ortaya konulmaktadır. Bu durumda, işverenlerin iyi bir şirket kültürü ve marka imajı oluşturması için etkili yollardan bir tanesi de ofis ortamını iyileştirmektir.  Detaylı bir plana ve özgün çalışma alanlarına sahip ofislerde üretkenlik, tasarım ile birlikte doğrudan artırılabilir. Ofis duvarları ise çalışma ortamlarını iyileştirmek ve özgünleştirmek için iyi bir başlangıç noktası olmaktadır. Doğru  tercihler ile ofislerinizi eskisine oranla daha verimli çalışılan, yenilikçi, yaratıcı, sakin ve çalışmaya şevk eden bir atmosfere dönüştürmek oldukça kolay.

Tekstil tabanlı duvar kağıtları projelerinizde tasarruf etmenizi sağlar

Edo-tex duvar kağıtları, su geçirmez. Ilık su ve kimyasal içermeyen temizlik malzemeleri ile kolaylıkla temizlenmektedir. Bu nedenle hijyenin öncelikli olduğu büyük ölçekli projelerde öncelikli olarak tercih ediliyor. Normal duvar boyalarına göre çok daha az bakım gerektiren bir yapıdadır. Bu sayede boyalara oranla beş kat daha uzun ömürlü olduğu kanıtlanmıştır. Edo-tex duvar kağıtları, uzun süre solmazlık özelliği ile projelerinizde boyaya oranla yüksek ölçüde tasarruf sağlamaktadır.

Tekstil tabanlı duvar kağıtları piyasada silinebilir, temizlenebilir veya yıkanabilir duvar kağıdı olarak da tanımlanır. Yıkanabilir duvar kağıtları açık ofisler, lobiler ve koridorlar gibi trafiğin yoğun olduğu yerlerdeki tasarımlar için mükemmel bir seçimdir. Bu duvar kağıtları aşınmaya ve yıpranmaya dayanıklı yüzeyleri ile maliyeti azaltmaya yardımcı olmaktadır.

Ofislerinizin boyutuna bağlı olarak, tekstil tabanlı duvar kağıtları ile yılda binlerce ila on binlerce dolar tasarruf sağlanabilmektedir. Maliyeti düşürmesine ek olarak, tekstil tabanlı duvar kağıtları işletmenizin her daim temiz ve hijyenik olmasına yardımcı olmaktadır.

Çalışma alanlarınız müşterilerinizi etkileyerek marka imajınızı güçlendirir

Edo-tex ürünleri, geniş renk ve desen seçeneklerine sahiptir. Ofislerinizde özgün duvar yüzeyleri oluşturmanıza imkan sağlar. Tekstil tabanlı duvar kağıtları, duvarlarda yer alacak kaplamalara çeşitli alternatifler sunar. Böylece iç mekanda tasarım konusunda sınırları ortadan kaldırır. Edo-tex tasarımlarınıza farklı ambiyanslar oluşturmanıza yardımcı olan geniş ürün gamına sahiptir. By sayede, müşterilerinizi etkileyecek zevk ve tercihlerde mekan tasarımı yaratılmasına imkan sağlanmaktadır.

Unutulmamalıdır ki ofisler, markaların vitrini konumundadır. Dolayısıyla markanızın sahip olduğu vizyonu doğru imaj ile sunabileceğiniz yerlerden bir tanesi de çalışma alanlarınızdır. Modası geçen veya yıpranmış duvar kağıtlarınız, markanızın yenilikçi yüzünü yansıtmanıza yardımcı olamaz. Duvar kağıtları, her daim temiz görünüm sergiler. Ayrıca, mimari açıdan estetik sunan birinci sınıf temizlenebilir özelliğe sahiptir. Müşterileriniz ve konuklarınız üzerinde işletmenizin iyi bir izlenim bırakmasına yardımcı olur.

Duvarlarınız için malzeme seçimi yaparken firmanızın, kurumsal ofisinizin veya butik işletmenizin her gelen müşterilerinizi büyüleyecek bir görünüme sahip olmayı hak ettiğini unutmayınız.