Eski duvar kağıtlarınızı tekstil tabanlı duvar kağıtları ile değiştirin.

Son dönemde iç mekan tasarımları üzerinde büyük pay sahibi olan duvar kağıtları, birçok malzemeden, renkten ve desenlerden oluşabilmektedir. Renkli ve desenli tasarımları ile evlerinizin duvarlarını süsleyen duvar kağıtlarının iç mekan tasarımlarına bağlı olarak bir süre sonra değişmesi gerekebilir. Odaların tasarımlarına bağlı olarak duvar kağıtlarının değiştirilmesi gerekebilir. Duvar kağıtlarınızın eskilerini yenileri ile değiştirmek için öncelikli olarak duvar kağıtlarının nasıl söküldüğünü öğrenin.

Duvarlarınızda kullanılan duvar kaplamalarının hasarsız ve tek parça halinde sökülebilmesi kullanıcıya büyük avantaj sağlamaktadır. Ancak kağıtları duvarlardan yırtmadan, hasarsız ve düzgün olarak çıkarabilmek artık çok kolay. Eski duvar kağıtlarının hasarsız olarak çıkarılması, yeni uygulanacak duvar kağıtlarının daha kolay ve hızlı uygulanmasına imkan vermektedir, bu nedenle duvar kağıdının sökülme ve çıkarılma işlemi oldukça önemlidir.

Duvarlardan kağıtlar çıkarılma işlemine başlamadan önce etrafın kirlenebileceğini göz önüne alarak zemine bez, torba, gazete gibi koruyucu serin. Tek parça halinde sökülmeme ihtimale karşı odada bulunan eşyaları da koruma altına almanız önerilir.

Duvar kağıtlarını ıslatarak çıkarabilmek için uygulama öncesinde yapı malzemesi satan dükkanlardan duvar kağıdı sökücüsü alarak malzemeyi kullanıma uygun olarak hazırlamalısınız. Hazırlamış olduğunuz karışımı duvar kağıdının her alanına temas edecek şekilde bol miktarda duvar kağıdının üzerine sürmelisiniz.

Duvar kağıtlarının sürülen karışımı iyice emmesini bekledikten sonra karışım kurumadan duvar kağıtlarını yavaşça duvardan çıkarmaya başlayın. Duvar yüzeylerine zarar vermemeye dikkat etmelisiniz. Söküm işlemi sonrasında yeni uygulanacak duvar kağıtlarından pürüzsüz ve temiz bir görünüm elde edilebilmesi için duvarlara ve sıvalara zarar vermemek oldukça önemlidir.

Edo-tex olarak alanında uzman kişilerden oluşan ekipler tarafından profesyonel şekilde eski duvar kağıtlarını çıkararak tekstil tabanlı duvar kağıtlarımız ile yenilenmesini önermekteyiz. Ancak duvar kağıtlarının birçoğu kullanıcı tarafından da çıkarılabilmektedir. Yapı marketlerden alınan duvar kağıdı sökücüsünü almadan evde bulunan malzemeler ile de duvar kağıtlarının çıkarılma işlemi yapılabilmektedir.

Evde bulunan malzemeler ile duvar kağıtlarının söküm işlemi için öncelikli olarak büyük bir kaba sıcak su doldurulmalıdır. Sıcak suyun içerisine bulaşık deterjanı ekleyerek karıştırılır ve büyük bir sünger yardımı ile duvar kağıtları nemlendirilir.

Islatılan duvar kağıtları, duvardan ayrılmak üzere yırtmamaya dikkat ederek sökülmeye başlanır. Tek parça halinde sökülemeyen duvar kağıtlarının kalan parçalarını zımparalayarak temizleyebilirsiniz. Yeni uygulama sırasında pürüzsüz bir yüzeye sahip olması önerildiğinden zımparalama işleminde duvara zarar vermeye dikkat edilmelidir.

Modası geçmiş, iç mekan dekorasyonunuza artık uyum sağlamayan veya değiştirmeyi düşündüğünüz duvar kağıtlarını duvar kağıdı sökme işlemlerinin adımlarını takip ederek sökebilirsiniz. Geniş ürün ve desen seçenekleri ile her dönemin trendlerine uyum sağlayabilen Edo-tex ürünlerinin duvar yüzeylerine uygulanabilmesi için duvarlarınızı temizleyerek uygulamaya hazır hale getirin.

Antibakteriyel ürün yapısı ile yaşam alanlarınıza sağlık ve hijyen katarken, alev almaz yüzeyleri ile yangına karşı alınacak önlemlerden biri olarak görülen tekstil tabanlı duvar kağıtlarını duvar yüzeylerinize uygulamak için duvar kağıdını duvarlarınıza nasıl uygulayabileceğimizi anlattığımız uygulama talimatlarımızı inceleyebilirsiniz.