Neden Duvar Kağıdı Tercih Etmelisiniz?

Duvar kağıtları, oldukça kullanışlı yapıda ve aynı zamanda dekoratif ürünlerdir. Bu özellikleri sayesinde hemen her mekâna uygulanabilirler. Duvar kağıtlarının uygulaması kolay olduğu için daha çok evlerde tercih edilmektedir.  Ancak, ofis, kafe, restoran, hastane ve otel gibi mekânlar için de uygundur. Bu ürünler, çoklu desen ve renk alternatifleri ile satışa sunulmaktadır. Tekstil tabanlı vinil duvar kağıtları, bu ürünler arasında en kullanışlı olan duvar kağıdıdır. Peki, bulunduğunuz mekânların duvarlarını boyamak yerine neden duvar kağıdı tercih etmelisiniz?

Duvar Kağıtları Ekonomik Bir Seçimdir

Ev ve ofis gibi mekânların duvarlarını boyamak için kullanılan malzemeler ve mükemmel bir sonuç için ortaya çıkan diğer harcamalar ciddi bir maliyet gerektirir. Ayrıca boya, sık sık bakım gerektiren bir uygulamadır. Çünkü zaman içerisinde renk bozuklukları ve çeşitli tahribatlar yaşanabilir. Oysa bulunduğunuz mekânların duvarlarını boyamak için yapacağınız harcama ile aynı maliyete farklı renk ve desenlere sahip duvar kağıtlarını uygulayabilirsiniz. Özellikle tekstil tabanlı duvar kağıtları oldukça dayanıklı ürünlerdir. Bu nedenle uzun yıllar boyunca kullanım imkânı sunarlar.

Temiz ve Hijyenik Duvar Kağıtları

Duvar kağıtları aynı zamanda hijyenik ürünlerdir. Özellikle tekstil tabanlı duvar kağıdınıı tercih ettiğinizde, duvarlarınızı silebilirsiniz ve hatta yıkayabilirsiniz. Ayrıca bu ürünler antibakteriyel özellikleriyle de ön plana çıkarlar. Kir, toz ve mikrop barındırmamaları nedeniyle evlerde mutfak, banyo ve çocuk odası gibi mekânlarda gönül rahatlığı ile kullanılabilirler.

Bunların yanı sıra duvar kağıtlarının uygulaması da kolaydır. Çünkü duvar kağıdı uygulama işleminde yapıştırma ve asma tek bir işlem ile yapılır. Yani duvar kağıdının zemine uygulanması ile kaplama işlemi son bulur. Ancak boyama işlemi sırasında tekrar edilen boyama, boyanın kuruması ya da sıvama gibi işlemler zaman kaybına neden olmaktadır. Üstelik bu işlemler sırasında etrafta lekeler oluşabilir ve kötü kokular yayılabilir.

Duvar Kağıdı En Doğru Renge Sahiptir

Boyama işlemi sırasında boya hazırlanırken küçük de olsa ton farkları oluşabilir. Bu durum ise seçtiğiniz renk ile duvarınıza uygulanan renk arasında farklılıklar oluşmasına neden olabilir. Duvar kağıdı ise her zaman tam olarak seçtiğiniz rengi ortaya koyar ve sürprizler ile karşılaşmazsınız.

Tüm bunların yanında duvar kağıdı uygulamaları birbirinden farklı tasarımları ile mekânlarda yer alan mobilya ve aksesuarlar ile uyumlu bir ortam yaratılmasını sağlar. Siz de tekstil tabanlı duvar kağıtlarını tercih ederek bulunduğunuz ortamları hem hijyenik hem de şık bir hale getirebilirsiniz.

“Projeniz güzel, zarif ve duvar kağıdınız birinci sınıf olacak! Edo-tex duvar kağıtlarıyla mükemmel iç tasarıma sahip olabilirsiniz.”

EDOFLEKS A.Ş

Edo-tex Duvar Kağıtları