Duvar Kağıdı Modelleri 2021 Trendleri

2021 duvar kâğıdı trendleri, hem dönüştürücü hem de yaratıcı olan stillere ve tasarımlara sahip. Doğadan ilham alan desenlerden gümüş ve altın renkli duvar kağıtlarına kadar, bu yılın en popüler iç konut görünümleri cesur, orijinal ve yaratıcı görsellerle büyük bir etki yaratmaya odaklanıyor. Modern, sahte efektler ve geometrik duvar kağıtları memnun etmeyi amaçlarken, aynı zamanda geleneksel, doğal ve vintage duvar kağıdı modelleri zarif bir atmosfer yaratıyor.

İster küçük bir banyo, ister büyük bir yatak odası veya yoğun trafik alanlar (hotel-hastahane-konut) için duvar kâğıdı arıyor olun, Edo-Tex tekstil tabanlı duvar kâğıdı koleksiyonuyla bir sonraki projeniz için bir desen bulmak oldukça kolay. İşte, duvar kâğıdı modelleri 2021 trendleri sizlerle!

Sade ve Düz Renk Duvar Kağıdı

Duvar kâğıdı 10 yıl veya daha uzun süre bir dayanıklılığa sahiptir.  Bu da onu yaşam alanlarınızı dekore etmenin uygun maliyetli ve akıllıca bir yolu haline getirir. Uygun şekilde uygulanan tekstil tabanlı duvar kağıdının boyadan 5 kat daha uzun ömürlü olacağı genel olarak kabul edilmektedir.

Duvar kâğıdı, evinizdeki yüksek trafik alanlarını dekore etmenin harika bir yoludur. Duvar kâğıdı modelleri 2021 trendleri söz konusu olduğunda sade ve düz renklerin öne çıktığını söyleyebiliriz. Bu nedenle, dekorasyon stiliniz her ne olursa olsun, sade ve düz renk konseptli duvar kağıtları ile muhteşem bir görüntü yakalayabilirsiniz.

Sade ve Düz Renk Duvar Kağıdı

Tekstil Doku Duvar Kağıdı

Son zamanların en popüler duvar kağıdı modelleri arasında tekstil dokulu duvar kağıtlarını görebilirsiniz. Tekstil duvar kağıtlarının birçok farklı çeşidi var. Tekstil tabanlı duvar kağıtları, dayanıklılığı artıran bir zemine lamine edilmiş vinyl katmana çeşitli tekstil dokuları verilerek yapılır.

Bu duvar kağıtları zarif bir görünüme sahiptir ve aynı zamanda ortama sıcaklık katar. Ayrıca, kaliteli malzemeler, özel tasarımlar ve uzun hizmet ömrü ile de ön plana çıkarlar. Sadece duvarları güzelleştirmekle kalmaz, aynı zamanda boyutlu duvar kağıtları olarak mekanın görsel çekiciliğini arttırırlar.

Aralarından seçim yapabileceğiniz birçok tekstil dokulu duvar kağıdı çeşitleri bulunmaktadır. Her türlü iç mekân için uyumlu olan bu duvar kağıtları, genelde yüksek trafik alan mekanlar için son derece iyi bir seçenektir. Duvar kâğıdı modelleri 2021 trendleri söz konusu olduğunda bir adım öne çıkan tekstil doku duvar kağıtları, daha hijyenik ve marjinal görünümlü iç mekanlar oluşturmanıza katkı sağlar.

Tekstil Doku Duvar Kağıdı

Beton Doku Duvar Kağıdı

İç mekanınıza Rustik ve çağdaş bir his katacak yeni bir duvar kâğıdı stili arıyorsanız; beton doku duvar kâğıdı tam size göre! Tümü, çeşitli renk şemalarına uyan siyah, beyaz, gri ve kahverenginin yumuşak tonlarına sahiptir. Ayrıca, bir dizi pürüzsüz ve sağlam suni beton, çimento, taş ve sıva efektli tasarımlar içerir. Brütalizm mimari akım ile endüstriyel yapı etkilerinin cazibesini mekanlarına taşıyor. Mimarların yeni favori seçimi olan ve modern iç mimarinin tercih ettiği brüt beton görüntülü duvar kağıtları 2021 trendleri arasında!

Ahşap Doku Duvar Kağıdı

Ahşap Doku Duvar Kağıdı

Ahşabın zarafetini ve davetkar görünümünü, çok çeşitli ahşap doku duvar kâğıdı tasarımlarıyla oluşturabilirsiniz. Klasik ahşap panel görünümünü elde edebilirsiniz. Dilerseniz oyulmuş ahşap görünümlü bir efekt tercih edebilirsiniz. Karmaşık desenler ve zarif çizgilerle bu duvar kağıtları odanıza davetkar ve rahat bir his verir. Renkler ağaçların renkleriyle sınırlıyken, siyahlar, sıcak kahverengiler, narin yeşiller ve yumuşak nötrler de var.

Keten Doku Duvar Kağıdı

Keten Doku Duvar Kağıdı

İnanılmaz derecede çok yönlü olan keten dokulu duvar kâğıdı, iç mekanlarda orijinal bir efekt oluşturabilir. Duvar kâğıdı modelleri 2021 trendleri arasında yer alan keten dokulu duvar kağıtları, herhangi bir iç mekan tasarımı için idealdir. Dolayısıyla yatak odalarına, koridorlara ve oturma odalarına uygulayabilirsiniz. Kapsamlı renk seçenekleri olan duvar kağıdı modelleri ile her estetiğe uyum sağlar.

Hasır Doku Duvar Kağıdı

Hasır Doku Duvar Kağıdı

Hasır dokulu duvar kağıtları odanıza eşsiz bir görünüm kazandırır. Geniş bir görsel koleksiyona sahip hasır doku duvar kağıtları istediğiniz ambiyansa mükemmel şekilde uyum sağlar. Özellikle bohem tarzı dekorasyon stili ve Rustik tasarım ile iyi bir şekilde eşleşir. Hasır doku duvar kâğıdı, 2021’in trendleri arasında en çok tercih edilen uygulamalarından biridir.

İpek Doku Duvar Kağıtları

İpek Doku Duvar Kağıdı

Duvar kâğıdı modelleri 2021 trendleri arasında ipek dokulu duvar kağıtları da var. Bu duvar kağıtları ile evinizde ya da iş yerinizde modern bir görüntü oluşturabilirsiniz. Modernizm ve lüks dokunun birleştiği ipek görünümlü duvar kağıdı, dekorunuzun minimalist ancak benzersiz olmasını sağlar. Sakinleştirici bir dekor için dilediğiniz her renkle eşleştirebilirsiniz.

 Çizgili Duvar Kağıtları

Çizgili Duvar Kağıdı

Olağanüstü derecede çok yönlü olan çizgiler, dünyadaki en ikonik desenlerden biridir. Mekanı daha yüksek göstererek daha ferah bir boyut katar. Çizgili desenler, çok sayıda farklı stil ve ortamda sık sık ve yeniden karşımıza çıkıyorlar.

Sıklıkla tercih edilen çizgili duvar kağıdı ev dekorasyonuna için mükemmel bir seçimdir. Ayrıca, uzun zamandır moda dünyasının da temel unsurudur. Bayraklardan futbol formalarına kadar şeritler, modern kültürde her zaman var olan bir simgedir.

Çizgilerin  optik efekti sayesinde çizgili duvarlar, bir ortamın daha büyük veya daha küçük görünmesini sağlar. Renkler ve kombinasyonlar sayesinde modern , klasik veya zarif bir tasarım ortamı yaratmak mümkündür.