Yaşam alanlarınızın ruhunu ve tarzını belirleyici unsurlardan biri de iç mekan tasarımlarında yer alan duvarlardır. Duvar yüzeyleri dokuları renkleri ve tasarımları ile yaşam alanlarınıza hayat katar. Bu nedenle bu konuda seçim yapabileceğiniz birçok ürün grubu bulunmaktadır. Peki, duvar kağıdı avantajları nelerdir? Duvar kağıdı kullanımı ile yaşam alanlarınızda ne gibi fayda sağlarsınız?

Tekstil tabanlı duvar kağıdı tercih ederek yaşam alanlarınızda avantajları yakalayın!

İç mekan dekorasyonlarında duvar boyaları tercih edilen seçenekler arasındadır. Ancak son dönemlerde duvar kağıtlarının sıklıkla tercih edildiği gözlemlenmektedir.  Kullanım kolaylığı, ürün yapısı, ekonomik ve estetik koşulları göz önüne alındığında tekstil tabanlı duvar kağıdının mekanlarınıza sağladığı avantajlara göz atın!

Duvarlarınızın uzun ömürlü olmasını sağlayın

Duvar kağıtları, duvar boyalarına göre çok daha az bakım ve insan gücü gerektirir. Yapılan araştırmalar sonucunda boyalara göre beş kat daha uzun ömürlü oldukları kanıtlanmıştır. Edo-tex duvar kağıdı uzun süre solmazlık özelliğine sahiptir. Bu özelliği sayesinde duvarlarınız uzun yıllar sonra bile ilk günkü gibi ışıldar. Muadil ürünlerinin arasında dayanıklılığıyla ön plana çıkan tekstil tabanlı duvar kaplamaları ile evlerinizde uzun yıllar kullanım sağlayarak duvar boyasına oranla yüksek ölçüde tasarruf sağlayabilirsiniz.

Renk ve doku alternatifleri ile odalarınızı dekore edin

Duvar kağıtları, duvar boyalarına kıyasla daha güvenilir çözümler sunmaktadır. Böylece, istediğiniz renk ve dokuları birebir yaşam alanlarınıza yansıtırsınız. Boyama işleminde az da olsa ton farklılıkları oluşmaktadır. Ancak, duvar kaplamalarında seçilen doku ve renkler, hiçbir farklılık yaşanmadan duvarlarınıza uygulanır. Son teknoloji kullanarak oluşturduğu geniş renk ve desen kataloğu ile Edo-tex, günümüz mimari trendlerine uyum sağlamaktadır. Edo-tex, kullanıcı talebine göre ürün dokuları ve renkleri ile özel tasarım imkanı sunar. Ayrıca, kişiye özel duvar kağıdı ile mekanınızın dekorasyonunu tamamlamaya yardımcı olur.

Anti bakteriyel ürün yapısı sayesinde sağlıklı mekanlar oluşturun

Günümüz koşullarında, sağlıklı ve hijyenik yaşam alanlarının öncelikli hale gelmiştir. İçerisinde bulunduğumuz mekanların ferah ve şık olmasının yanında sağlıklı ve hijyenik olmaları çok önemlidir. Tekstil tabanlı duvar kaplamaları, anti bakteriyel duvar kağıdı olarak da tanımlanmaktadır. Mikrop barındırmayan, kir ve toz tutmayan yüzeylere sahiptir.  Bu nedenle mekanlarınızda tercih edebileceğiniz sağlıklı ürünler arasında ilk sıralarda yer almaktadır. Tekstil tabanlı duvar kağıtları, aynı zamanda silinebilir ve yıkanabilir özelliktedir. Bu özelliklerinden dolayı, özellikle hijyen kalitesini korumak istediğiniz mekanlarda gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz.

 Alev almazlık özelliği ile evinizin güvenliğine katkıda bulunun

Tekstil tabanlı duvar kağıtları, iç mekanların en önemli öğesini oluşturan duvar kaplamaları arasında “alev almaz duvar kağıdı” olarak da bilinmektedir. Bu açıdan, uygulandıkları mekanların güvenliğine de ekstra katkıda bulunurlar. Edo-tex ürünleri, yapılan testlerle tutuşma güçlüğü kanıtlanmıştır. Dolayısıyla, otel, hastane, okul ve konut gibi insan trafiğinin yoğun olduğu projelerde yangın riskine karşı  tedbirlerden birisi olarak görülmektedir. Büyük ölçekli projelerde sıklıkla tercih edilmektedir.

Son teknoloji kullanarak ürettiği uluslararası standartlara sahip tekstil tabanlı duvar kağıtları ile birçok projeye mimari estetik sunan Edofleks’in farklı renk ve desen alternatiflerine sahip “Edo-tex” ürünlerini keşfedin!