Banyo Duvar Kağıdı – Tekstil Tabanlı Duvar Kağıdı

Banyo duvar kağıdı olarak ta adlandırılan ”tekstil tabanlı vinil duvar kağıdı” doğru ve ilgi çekici bir tercih olacaktır. Dikkat edilecek hususlardan biri teknik olarak en doğru banyo için duvar kağıdını seçmek olacaktır ki¸ bu alanlar için tercih edilmesi gereken Tekstil Tabanlı Duvar Kaplamalarıdır.

Günümüz mimari projelerde duşa kabin etrafı doğal taş veya mermerle kaplanırken kalan kısımlarda tekstil tabanlı duvar kağıdı kullanılmaktadır. Banyo Duvar kağıdı direkt su temasından yeterince uzakta bulunmaktadır. Tekstil tabanlı banyo duvar kağıdı, banyoda kullanılarak taşın verdiği soğuk görüntüden uzaklaşılarak görsel ve sıcaklık katmak için en doğru yoldur.

Banyo tasarımınız için klasik seçimlerden uzaklaşıp daha sıcak bir mekan oluşturmak istiyorsanız duvar kağıtları size ilham olacaktır. İster modern, isterse klasik bir banyonuz veya mutfağınız olsun duvar kağıdı seçenekleri ile tarzınız evinizin tamamında hissedilecektir.

Eski tarz mimaride tek renk, hareketsiz ve soğuk bir banyo dekorasyonuna sahip iseniz, duvarlarınızda Edo-tex tekstil tabanlı duvar kağıtları müthiş bir değişim sağlayacaktır

Banyo Duvar Kağıtları Neden Doğru Tercihtir?

Seçtiğiniz Banyo Duvar kağıdının su geçirmez özelliğinde ve yüksek dayanımlı olduğunu mutlaka sorgulayınız. Kağıt tabanlı duvar kağıtları sadece silinebilir özellikte iken Tekstil Tabanlı vinil duvar kağıtları silinebilir , yıkanabilir ve küf önleyici özelliktedir. Duvardaki nemin geçmesi vinil kaplama sayesinde engellenir. Vinil katman bir bariyer görevi görür.

Tekstil tabanlı duvar kaplamaları banyo & yağ ve lekelere karşı dikkatli olunması gereken mutfak gibi alanlar için en uygun tercih olacaktır. Banyo için duvar kağıtları, suyu emmeyen bir katmana sahiptir ve bu sebepten dolayı su veya nem potansiyeli olan yerler için özellikle tercih edilmektedir. Tekstil tabanlı duvar kağıdı, Osnaburg bez üzerine ve ya elyaf üzerine lamine edilmiş bir vinil katmandan oluşur. Kağıt bulundurmaz. Gözenekli bir yapıya sahip olmadığından su geçirgenliği bulunmaz ve duvar kağıtlarının en dayanıklı çeşididir. Su geçirmez banyo duvar kağıdı silinebilir ve yıkanabilir özellikleri ile dayanımını artırır.

Yıkanabilen banyo duvar kağıdının fırça ve kimyasal olmayan temizlik malzemesi ile ovma işlemine dayanabileceği anlamına gelir.

Su geçirmez banyo duvar kağıdı banyolar, mutfak ve tezgah araları gibi ıslak hacimlerde seramiğe en güçlü alternatiftir. Seramiğe göre oldukça ekonomik & sıcak bir görüntüye sahiptir ve çok daha kısa zamanda uygulanır. Ayrıca binaya kattığı yük seramik veya mermere göre hiç denecek kadar azdır.

Yıllar sonra değiştirmek istendiğinde duvardan sökülmesi sadece birkaç dakikanızı alacaktır ve taş ürünlerde olduğu gibi moloz ve atık derdiniz olmayacaktır. Sadece zarar gören kısım değiştirilerek tamiri gerçekleştirilir. Duvarı ve mekanı komple yenilemeye gerek olmayacaktır. Duvar üst yüzeyi doğru şekilde astarlanmış ise, banyo için duvar kağıdı tek bir şerit halinde çıkar.

Edo-tex tekstil tabanlı duvar kağıtları Fitalat ve toksik içermez, insan sağlığına zarar verecek herhangi bir madde içermez. Çevrecidir ve sağlıklıdır.

“Projeniz güzel, zarif ve duvar kağıdınız birinci sınıf olacak! Edo-tex duvar kağıtlarıyla mükemmel iç tasarıma sahip olabilirsiniz.”

EDOFLEKS A.Ş

Edo-tex Duvar Kağıtları