Alev Almaz Duvar Kağıdı Nedir?

İç mekân tasarımının ana unsurlarından birisi olan duvar kağıtları, günümüzde farklı renk ve desenlerde imal edilmektedir. Ev dekorasyonunun pratik çözümü olarak görülebilecek bu ürünler; kullanıldıkları alanlara şıklık, ferahlık ve aynı zamanda hijyen katan ürünlerdir. Ancak özellikle son dönemlerde desen ve renk çeşitliliği kadar üretim ve teknik aşamalarında da değişikliğe gidilmiş; farklı duvar kaplamaları çeşitleri üretilmeye başlamıştır. Bu duvar kaplamaları arasında en avantajlı olanı ise tekstil tabanlı duvar kağıdı çeşitleridir. Alev almaz duvar kağıtları olarak da bilinen bu ürünler, uygulandıkları mekânların güvenliğine katkıda bulunurlar.

Alev Almaz Duvar Kağıtları ile Güvende Kalın

Son yıllarda ev, otel, hastane ve okul gibi mekânların duvarlarında boyanın yerini duvar kaplamaları almaktadır. Bu anlamda tercih edilebilecek farklı renk ve desende duvar kağıdı modelleri vardır. Ancak duvar kaplamalarının kullanıldığı alanların genellikle insan trafiğinin yoğun olduğu alanlar olduğu düşünülürse, seçim yaparken ne kadar dikkat edilmesi gerektiği daha iyi anlaşılacaktır.
Özellikle otel ve okul gibi alanlarda insan yoğunluğu çok daha fazladır ve olası bir yangın riskine karşı önlemler alınmalıdır. Bu önlemler arasında en önemlisi ise mekânlardaki unsurların alev almaz özellikte olmasıdır. Bahsedilen unsurlar arasında duvarlar da yer almaktadır. Eğer duvarlar alev almaz duvar kağıdı ile kaplanmaz bunun yerine boyanırsa, yangın sırasında alev alarak yangının geniş alanlara yayılmasına ve can kaybına neden olabilirler.
Tekstil tabanlı duvar kağıdı ise alev almaz özellikte olmasıyla insan yoğunluğunun fazla olduğu mekânların ilk tercihi durumundadır. Oldukça güç tutuşan bu ürün, aynı zamanda evlerin mutfakları için de en ideal kaplama çeşididir.

Alev Almaz Duvar Kaplamalarının Diğer Avantajları

Tüm bunların yanında tekstil tabanlı alev almaz duvar kağıtları, mekânlar için daha pek çok avantaj sunmaktadır. Bunların başında da kolay temizlenebilir olmaları gelmektedir. Kolayca silinebilen bu ürünler, banyolarda kullanıldıklarında ise yıkanabilirler. Yine güneş ışığından herhangi bir şekilde etkilenmeyen ve solmayan bu ürünler; renk değiştirmez ve uzun yıllar boyunca kullanım olanağı sunar. Siz de bulunduğunuz mekânların güvenliğini sağlamak ve temiz ortamlar oluşturmak için alev almaz duvar kağıdı çeşitleri arasından tercihte bulunabilir, kreatif mekânlar yaratabilirsiniz.

“Projeniz güzel, zarif ve duvar kağıdınız birinci sınıf olacak! Edo-tex duvar kağıtlarıyla mükemmel iç tasarıma sahip olabilirsiniz.”

EDOFLEKS A.Ş

Edo-tex Duvar Kağıtları